About me

Proč zrovna Marblog? 

Mnoho z Vás asi napadne, že to je slovo složené z mého jména Martina + blog = Marblog.
Ale původní záměr byl trochu jiný…
Jelikož mám ráda mramor (vyzařuje z něj něco mezi luxusní klasikou a nynějším moderním materiálem, vypadá chladně, ale přitom záleží jen na Vás jak ho zkombinujete a zda opravdu chladný bude) tak to byl hlavní námět k logu, spojením anglického slova marble (mramor) + blog = Marblog.

Hlavní důvod proč jsem si založila blog, je sdílet své zážitky z cest, inspiraci ze světa módy a také tipy kam vyrazit v Praze. Proto budu ráda pokud se budete pravidelně vracet a číst mé články, také přidávat své věcné názory a zkušenosti, nebo rady co a jak zlepšit.

A teď něco o mně:

je mi 25 a z celého srdce miluji cestování a módu. To byl také důvod, proč jsem se po delší době rozhodla na popud kamarádek, že zveřejním své osobní cestopisy a budu veřejně sdílet svůj život s Vámi čtenáři.

Snažím se cestovat něco nejvíc mohu, prostě vždy když to čas a peníze dovolí. Nejčastěji jezdím s kamarádkou, přítelem Jakubem, nebo rodiči.
Mé heslo zní: Cestuj vždy, když můžeš!

Stejně jako cestování miluji módu, ke které mě moje mamka vedla už od malička. Postupem času sem se vzhlédla v opačném stylu než ona. Mám ráda pohodlné ofity, které nebývají příliš barevné. Co se oblečení týče (vlastně i bytového designu) jsem spíš minimalistka. Ujíždím si na Nike teniskách a malých (nejlépe černých) kabelkách. Občas si koupím nějakou ujetou věc, kterou do svého outfitu zakombinuji, ale především se neřídím slepě módními trendy a pokud se mi prostě něco nelíbí, nebo mi to přijde ujeté (jako třeba chodit v -15stupních s holými kotníky), tak to nenosím. Také pokud mi něco vyhovuje a sedí a zamiluji si to, jsem ochotná si to koupit znovu, úplně stejné, nebo v jiné barvě (takhle vlastním X stejných jinak barevných košil, triček atd., také už jsem si několikrát koupila znovu stejné tenisky, protože byly prostě boží).

Narodila jsem se ve znamení Vodnáře a také o tom vypovídá moje osobnost, miluji lidi, ale ne zase moc, mám ráda svůj prostor a nenechám si nikým řídit svůj vlastní život. Pokud vím, že něco chci dokázat, jdu si nekompromisně za tím.
Snažím se žít jak nejlépe umím, co nejspravedlivěji a nejšťastněji. Protože chci celý život žít bohémským stylem, kde je svoboda a kompromisy nadevše, kde se lidé mají rádi a především žít tak, abych každý den sama sobě mohla upřímně říct, že žiju šťastný a svobodomyslný život, plný inspirace a radosti.

V Praze žiju celý svůj život. Miluju Prahu a jsem hrdá na to, že máme tak kouzelné a tajemné město, jako je Praha. Celý život jsem zde bydlela a čím víc poznávám svět, tím víc jsem přesvědčená o tom, že Praha je nejkrásnější město a Čechy nejkrásnější země. Také proto, že jsem jezdila celý život na chaloupku a k babičce, kde sem si našla ty nejlepší přátele, strávila tam to nejkrásnější dětství a vždy se tam moc ráda vracím.

Miluji zvířata (všechna, bez rozdílů – i když na hmyz zrovna sahat nemusím a jsem ráda když on na mě taky ne)miluju svou rodinu a přátele. Kteří jsou nadevšechno bohatství světa!

Pac a pusu Martina N.